Specialistas pataria
Vaikai, turintys kalbos ir kalbėjimo sutrikimų, neretai susiduria su laiko sampratos ir laiko vaizdinių suvokimo sunkumais. Jiems sunku suvokti laiko sąvokas, pateikti atsakymus į klausimus, susijusius su laiko aplinkybėmis. Jie tarsi kitaip suvokia objektus ir tuo pačiu reaguoja į vidines baimes, manydami, jog nesusidoros su pateiktomis užduotimis.
Kalba yra sudėtingiausias žmogaus instrumentas. Tačiau vaikui tereikia vos kelerių metų,kad išmoktų tarti tūstančius žodžių, suprastų jų reikšmės ir įgustų jungti juos vieną su kitu. Visi normaliomis sąlygomis auginami vaikai gimtosios kalbos išmoksta taippat lengvai kaip bėgiodami.
2 METŲ VAIKO KALBOS RAIDA
- praktiškai supranta visus žodžius, susijusius su aplinkos daiktais;
- iki dviejų metų vaikas turi išmokti kalboje vartoti garsažodžius;
- dviejų metų vaiko žodyną sudaro 120-150 žodžių;
Pasaulį mes pažįstame liesdami, matydami, uosdami, ragaudami ir girdėdami. Nervų sistema mums taip pat siunčia žinias apie judesius ir kūno padėtis. Būtent smegenys leidžia mums suvokti, ką girdime, matome, liečiame ir pan.
Jutimų sistema vystosi anksčiausiai. Naujagimis mato, girdi aukštus garsus, jaučia malonumą, kai mama jį liečia ir glamonėja.
Logopedas Jums gali padėti, jei:
* jūsų vaikas netaisyklingai taria garsus ir juos painioja kalbėdamas;
* kalbėdamas kartoja skiemenis, garsus, painioja juos tarpusavyje;
* turite abejonių, ar tinkamai vystosi vaiko kalba;
1. Atraskite natūralius, įgimtus vaiko pomėgius, gabumus ir juos skatinkite, stenkitės juos atskleisti. Svarbiausia nesipriešinti genetiniam poveikiui. Realūs ir prasmingi pasiekimai pasiekiami tuomet, kai veikla remiasi genetiniu potencialu.